Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Vycházka do Strejčkova lomu

Vycházka do Strejčkova lomu



Páteční procházka

Přírodní památkou je zbytek původní teplomilné travnaté stepi v bývalém vápencovém lomu a jeho okolí. Na jaře tu můžete spatřit velké fialové květy ohroženého koniklece velkokvětého. Pozoruhodné jsou také některé stepní druhy motýlů.
V těsné blízkosti Strejčkova lomu u obce Krčmaň poblíž Olomouce se nachází zvlněná travnatá step s teplomilnými druhy rostlin. Rostou zde vzácné rostliny, mezi které patří koniklec velkokvětý, hvozdík kartouzek, máčka ladní, vstavač trojzubý, len žlutý, hvězdnice chlumní, růže keltská nebo bělozářka větvitá. Domov tu našla i řada vzácných živočichů, zejména bezobratlých. Ze stepních druhů motýlů je to například soumračník žlutoskvrnný, modrásek vikvicový a vřetenuška.
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/prirodni-pamatka-u-strejckova-lomu


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů